
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 160 pF |
| Voltage Rating (DC) | 460 V |
| Tolerance | 10 % |
| Termination | Radial |
| Diameter | 10 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Voltage Rating (AC) | 350 V |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch | 7.5 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 11 months ago) |
| Varistor Voltage | 560 V |
| Peak Surge Current | 1.5 kA |
Stock: 43
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13286
Ext.Price$0.13286
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13286 | $0.13286 |
| 10 | $0.06643 | $0.66430 |
| 50 | $0.05921 | $2.96050 |
| 100 | $0.05277 | $5.27700 |
| 500 | $0.04423 | $22.11500 |
| 1000 | $0.03890 | $38.90000 |
| 3000 | $0.03684 | $110.52000 |
| 5000 | $0.03489 | $174.45000 |
| 10000 | $0.03273 | $327.30000 |
